Homokszűrő feltöltése egyszerűen
Elhatároztad, hogy idén végre beszerzel a család számára egy medencét? Ez egy remek ötlet, hiszen egy kerti medencével rengeteget spórolhatsz az uszodák belépőin, a rengeteg sorban állásról és a tömegről nem is beszélve. Viszont ezt a darabot majd neked kell karban- és tisztán tartanod. Elsőre talán fejtörést okozhat, de ha tudod mit csinálsz, akkor meglátod, hogy nem is olyan nehéz.
A medence kapcsán az egyik elsődleges kérdés, hogy hogyan tarthatod fenn a víz higiéniáját. A legegyszerűbb megoldás, ha vízforgatót használsz, mivel ez a szerkezet elvégzi helyetted a feladatot. A homokszűrős vízforgató különösen hatékony ebben. Viszont ehhez nem árt tudnod, hogy hogyan kell gondoskodni a berendezésről.
Szerencsére mi itt vagyunk és segítünk, hogy könnyedén üzemeltethesd a vízforgatódat.
MIT ÉRDEMES TUDNI A HOMOKSZŰRŐS TISZTÍTÁSRÓL?
A homokszűrős víztisztítás nem olyan nagy ördöngösség, viszont annál hatékonyabb. A feladata, mint minden más, hasonló berendezésnek, hogy kiszűrje a szennyeződéseket a vízből. A homoknak köszönhetően akár egészen apró szemcséktől is megszabadulhatsz, amelyeket egyébként nem vettél volna észre és a háló egyébként sem tudná megfogni.
Ahhoz, hogy ez megvalósuljon, egyszerűen töltsd fel a tartályt homokkal, a többit a gép elvégzi. Míg a finom homok szűr, addig a szivattyú átmozgatja a vizet is, így képes igazán hatásos eredményt elérni.
Erre a célra kvarchomokot kell beszerezned. Ezt több szemcseméretben is elérheted az egészen finomtól a durvábbig attól függően, hogy milyen erős rostálásra van szükséged. Attól függően, hogy fedett vagy szabadtéri a medence és hogy hányan használjátok majd, viszonylag könnyű eldönteni, hogy mekkorára lesz szükséged. Sok fő esetén mindenképpen célszerűbbek az apróbb szemcsék.
ÍGY TÖLTSD FEL A SZŰRŐT HOMOKKAL!
Az első és egyben legfontosabb lépés, mielőtt hozzálátnál a feltöltéshez, a vízforgató áramtalanítása. Mivel vizes blokkban használod, ennek kiemelt jelentősége van, hiszen a víz vezeti az áramot. Az áramtalanítással megelőzheted a baleseteket miközben munkálkodsz.
A töltéshez mindenképpen olyan kvarchomokot kell beszerezni, ami kifejezetten szűrőkhöz való! Más esetben a homok kárt tehet a berendezésben, amivel rengeteg pénzt dobnál ki az ablakon.
Fogj egy csavarhúzót és távolítsd el a tartály tetejét. A legtöbb szűrőben található MIN és MAX jelzés. Ezeket figyelembe véve szórd a homokot a tartályba. Mindig ügyelj rá, hogy a töltés közben a szkimmer ne sérülhessen meg.
A töltés végeztével ellenőrizd, hogy a tartály minden egyéb felülete tiszta. Ha minden készen áll, akkor a tető vissza is mehet a helyére. Alapos és erős rögzítést követően a vízforgató már készen is áll a használatra!
Amennyiben ez még az első medencéd lesz, a megfelelő homokszűrő kiválasztásához érdemes kikérned szakember véleményét is. Ugyanis az, hogy mekkora és milyen típusú berendezésre nagyban függ a felhasználástól, a medence űrtartalmától és a külső, környezeti hatásoktól.
Ez azért is fontos, mert a homokszűrős vízforgató egy gazdaságos megoldás a víz tisztán tartására. Ha jól bánsz a szerkezettel, akkor akár 4-5 évig is elvégzi feladatát mindenféle fennakadások nélkül.
A tervek már készen állnak, esetleg a medencéd is a kertben áll? Akkor ideje beszerezni a vízforgatót is! Webáruházunkban széles választékot találhatsz homoszűrős vízforgatókból, amelyekhez a szükséges kiegészítőket is megvásárolhatod. Így már minden készen áll a nyári csobbanásra!