Homokszűrős vízforgató működési elve
Előző cikkünkben arról beszéltünk, milyen teendők várnak rád, ha homokszűrős vízforgatót választasz. Ez egy igen takarékos és hatékony módja a medencéd tisztán tartásának, ezért ha idén szeretnél egyet építeni, de nem szeretnéd az összes pénzedet kidobni az ablakon, mindenképpen érdemes ilyen megoldásban gondolkodnod.
De mielőtt belevágnál a lázas építkezésbe, nem árt tudnod néhány dolgot erről a típusú vízforgatásról. Ha tudod, hogy működik a rendszer, könnyebben birkózhatsz meg az esetlegesen felmerülő problémákkal és és biztos lehetsz abban, hogy megfelelően karbantartod. Ennek köszönhetően a homokszűrős vízforgató hosszú évekig kiszolgálhatja majd az igényeidet.
MILYEN ELEMEKBŐL ÁLL A HOMOSZŰRŐS VÍZFORGATÓ?
Mint a legtöbb vízforgató, így a homokszűrős típus is több elem együttes munkájával hozza létre a végső eredményt, vagyis a tiszta vizet. Ezek a kulcsfontosságú elemek a szivattyú, az előszűrő, a szűrőtartály, a váltószelep és persze maga a homok. A szűréshez speciális kvarchomokot kell használni, ami képes megfogni a legapróbb szennyeződéseket is.
A tartály a medencén kívül helyezkedik el. A legtöbben egy fedett aknában helyezik el, ahol védve van az esőtől és más környezeti hatásoktól. Különben károsodhat a berendezés és a tiszta medencédnek annyi. Ezt bizonyára te sem szeretnéd, ezért te is ügyelj rá, hogy fedett helyen tárold!
MI TÖRTÉNIK A SZŰRŐBEN?
Miután a szivattyú magához vette a tisztításra szánt vizet, az bekerül a szűrőrendszerbe. Előszűrést követően ez a víz bekerül a homokkal teli tartályba. Itt a homok finomságától függően akár a legapróbb szennyeződések is megakadnak, így tiszta víz távozik a tartályból. Végül szennyeződésektől mentesen visszakerül a medencébe.
Ez az állandó körforgás végeredményében gondoskodik arról, hogy a medence tiszta maradhasson. Ehhez természetesen nincs szükség arra, hogy egész nap működtesd a berendezést. Ez hatalmas villanyszámlát eredményezne és egyébként is felesleges. Elég a fürdőzést megelőző egy órába elindítanod, majd ha befejeztétek a pancsolást, egy újabb óra múlva leállítani.
ÍGY VÁLASZTHATOD KI A MEGFELELŐ HOMOKOT
Amikor bemész a boltba, vagy körbenézel a neten, láthatod, hogy különböző finomságú homokokat árulnak ehhez a vízforgatóhoz. Első blikkre viszont nehéz lehet eldönteni, hogy vajon melyiket lenne érdemes megvenni, különösen akkor, ha korábban még nem is volt medencéd. A finomság a szűrés erősségét hivatott szabályozni, így a kiválasztása attól függ, hogy mekkora az igénybevétel.
Nem mindegy, hogy hányszor fürdőztök egy héten, hányan használjátok és hogy kül- vagy beltéri medencéről beszélünk. Értelemszerűen a fedetlen víz sokkal hamarabb koszolódik és ugyanez érvényes akkor is, ha soktagú a család. Tehát ha a medence kint van a kertben, sokan használjátok és gyakran, akkor egyértelmű, hogy erősebb szűrés kell.
A homokot egyébként elegendő 2-3 évente lecserélned, egyébként zavartalanul elvégzi a feladatát. Amennyiben a nyomás megnövekedne, akkor indítsd el a visszamosást, így helyreáll a rend a tartályban. Ha ezt betartod, akkor biztos lehetsz benne, hogy az elkövetkezendő 5 évben nem kell új vízforgatót szerezned.
A homokszűrőt beszerezheted webáruházunkban is, így már semmi sem áll majd az utadba, hogy belevesd magad az önfeledt nyári szórakozásba. Egy jól karbantartott kerti medencével örökre búcsút mondhatsz a hosszú soroknak a strandon és a drága belépőknek egyaránt.