Merevfalú medence földbe süllyesztése? Csináljuk!
Valószínűleg már mindenki jól ismeri a felfújható karimájú, puhafalú medencéket, amik egyre több családi ház udvarán jelennek meg a meleg nyári hónapokban. Ezek a medencék kiváló alternatívát jelentenek az otthoni strandolásra, azonban sokszor okoz problémát, hogy viszonylag sérülékenyek, puha faluk könnyebben kilyukad.
Igaz, kitűnő medencejavító készleteket lehet kapni, amivel foltozgatni lehet a sérülések helyét, így a medence élettartama jelentősen meghosszabbítható, ennek ellenére sokan igénylik, hogy egy stabilabb, hosszabban kitartó medencére tehessenek szert, amit nem kell annyira félteni a kilyukadástól.
Erre az igényre ad kiváló választ a merevfalú medence, aminek szilárdak a falai, ezért nem kell attól tartani, hogy például a szomszéd macskája megpróbál felugrani rá, és kilyukasztja, és vagy foltozzuk, vagy dobhatjuk ki. A merevfalú medencék a strapabíróságuknak köszönhetően egyre népszerűbbek, ráadásul árban sem feltétlenül megterhelőbbek, mint a puhafalú medencék, legalábbis, ha hasonló méretről beszélünk.
A merevfalú medencék a puhafalúakhoz hasonlóan használhatóak önmagunkban állva, de ezeket be is lehet süllyeszteni a földbe, így gyakorlatilag állandó, stabil helyük lesz. Ettől függetlenül magát a medencét továbbra is ki lehet majd venni onnan, ha úgy látjuk jónak, például a téli hónapokban.
Hogyan kell ezt kivitelezni?
A merevfalú medence a süllyesztés révén gyakorlatilag olyan lesz, mint egy rendes, ásott medence. Nem ugyanaz a kettő, ezt fontos tudni, de megadhatja ugyanazt az érzetet a nyári hónapokra, télre pedig egyszerűen elpakolhatjuk ugyanúgy, mint a puhafalú változatot.
A süllyesztést mindemellett pontosan ugyanúgy kell csinálni, mintha egy direkt ásott medencét készítenénk: ki kell ásni az alapját, be kell burkolni (pl. betonozni), azután jöhet bele a medence.
Célszerű ugyanakkor gondolni arra is, hogy valamiféle peremet biztosítsunk a medencének. Egyrészt azért, hogy ne jusson szennyeződés a vízbe, másrészt pedig azért, hogy a medence fala és a lyuk falai közötti résen ne tudjon bejutni és felgyűlni a víz.
A merevfalú medencékből többféle is elérhető, a téglalap alakútól az oválison át, a kör formájúig. Az már egyéni ízlés kérdése, hogy ki melyiket választja ezek közül. Természetesen a medence helyének formában igazodnia kell a medence alakjához, ezt nem árt szem előtt tartani, amikor kiválasztjuk a merevfalú medencénket.
Nem kell létra!
A merevfalú medence süllyesztésével kiküszöbölhetünk olyan problémákat, mint a túl magas fal, amit már nem tudunk csak úgy átlépni. Ha süllyesztjük a medencét, akkor nem lesz szükség külön medence létrára ahhoz, hogy ki-be járkálhassunk a medencébe.
A süllyesztés elvégzésével mindazonáltal érdemes hozzáértő embert megbízni, hiszen fontos, hogy a medence helyének létrehozásakor odafigyeljenek többek közt a szintezésre – értelemszerűen nem jó, ha a medence valamelyik irányba lejt.
Mérettől függően szükség lehet külön helyre az oldalsó támasztékoknak is, illetve ne feledkezzünk meg a keringető rendszerről sem, aminek szintén el kell férnie valahol.
A merevfalú medencék süllyesztése nem feltétlenül egyszerű mutatvány, de ha rávesszük magunkat, viszonylag olcsón megadhatjuk magunknak a földbe ásott medence élményét!