Műszaki adatok
- Hegesztési módszer: MMA
- Tápellátás: 230 V / 50 Hz
- Energiafogyasztás: 6,7 kVA
- Hegesztőáram-tartomány: 20–315 [A]
- Hegesztőáram, 100%-os munkaciklus: 230 A
- Hegesztőáram, 60% terhelhetőség: 315 A
- Névleges munkaciklus: 60 %
- Elektróda huzalátmérő: 1,6–4 mm
- Szigetelési osztály: F
- Védelmi besorolás:IP21S
- Tápkábel hossza:185 cm
- Az eszköz súlya: 1,95 kg
Az RTSI0048 modell egy inverteres hegesztőgép, amelynek kialakítása hatékony IGBT tranzisztorokon alapul. ÁtlátszóLCDkijelzővel van felszerelve, amely a gombokkal beállított aktuális hegesztőáramot mutatja.
A hegesztőgép ventilátorral van felszerelve, amely hűti az elektronikus áramköröket és más alkatrészeket, valamint egy hőérzékelővel, amely megvédi a készüléket a túlmelegedéstől.
Tartalom beállítása
- RED TECHNIC hegesztőgép
- Földkábel (195 cm)
- Hegesztőkábel (188 cm)
- Hegesztőmaszk
- Kalapács ecsettel
- Eredeti csomagolás
- Lengyel nyelvű felhasználói kézikönyv
RTSI0048 eszköz tulajdonságai
Beépített automatikus funkciók, amelyek megkönnyítik a munkát:
A
HOT START, közismertebb nevén hot start, lehetővé teszi a hegesztőáram ideiglenes növelését a hegesztő által beállított érték fölé. A HOT START akkor működik, amikor az ív meggyullad, és célja, hogy megakadályozza az elektróda hozzátapadását az anyaghoz. Sokkal könnyebbé teszi az elektróda meggyújtását.
Az
ANTI STICKlevágja/minimalizálja a hegesztési feszültséget és áramerősséget az elektróda és a hegesztett anyag közötti rövidzárlat esetén. Az ANTI STICK segítségével a hegesztő könnyebben eltávolíthatja az elektródát.
Az
ARC FORCE stabilizálja az ívet, függetlenül annak hosszától. A funkcióértékek csökkentése lágy ívet és kisebb behatolási mélységet eredményez, míg a funkcióértékek növelése mélyebb behatolást és rövid ívhegesztés lehetőségét eredményezi. Az ARC FORCE funkció legmagasabb értékével lehetséges, hogy az elektródát az olvadt fém medencéjébe nyomjuk, és az anyagot átégetjük. Ez a modell automatikus ARC FORCE szabályozással rendelkezik.
A
VRD egy feszültségcsökkentő rendszer, amelynek feladata, hogy a hegesztés befejezése után néhány ezredmásodpercen belül kikapcsolja az áramellátást. Ez a funkció felelős azért is, hogy a bevont elektródán a feszültséget biztonságos szintre csökkentse. A VRD funkció akkor kapcsolja be és ki a hegesztési teljesítményt, amikor az elektróda és a munkadarab között a működés közben mért elektromos ellenállás eléri a megfelelő szintet. Amikor a készülék nem működik, a VRD automatikusan csökkenti a hegesztőcsúcsok közötti szekunder áramkör feszültségét 105 V-ról 14-24 V-ra (ez néhány milliszekundumba telik).
Kompakt és minimalista kialakítás
A készülék 20-315A áramerősséggel hegeszt, lehetővé teszi 1,6-4 mm átmérőjű elektródával történő hegesztést.
Az IGBT tranzisztor kétféle tranzisztor előnyeit egyesíti – a térhatású tranzisztorok egyszerű vezérlését, valamint a bipoláris tranzisztorok nagy áttörési feszültségét és kapcsolási sebességét. Az 1,6 mm-es elektródával történő hegesztés mostantól C 16A osztályú késleltetett biztosíték használata esetén lehetséges. A maximum 315A áramerősséggel történő működéshez legalább 20A védelem szükséges.
A hegesztőgép mindössze 1,95 kg súlyú, így nagyon praktikus.
A kis hegesztőházban lévő nagy ventilátor használatával megnőtt a légáramlás, ami csökkentette a tranzisztorok hőmérsékletét. Az eszköz hatékonysága eléri a 60%-ot.
A kábelkötegek határozottan megkönnyítik a hegesztőgéppel való munkát, így még kényelmesebbé válik.
Hegesztési lehetőségek az RTSI0048 készülékkel
MMA hegesztés
A bevont elektródával történő ívhegesztést MMA-módszernek (Manual Arc Welding) is nevezik, és ez a legrégebbi és leguniverzálisabb ívhegesztési módszer.
Az MMA-módszer bevonatos elektródát használ, amely egy tömörített bevonattal borított fémmagból áll. Az elektróda vége és a hegesztendő anyag között elektromos ív keletkezik. Az ív érintés hatására meggyullad az elektróda végének a hegesztett anyaghoz való hozzáérintésével. Az elektróda megolvad, és az olvadt elektróda cseppjei az íven keresztül a hegesztett fém olvadt medencéjébe kerülnek, és lehűlés után hegesztést képeznek. A hegesztő az elektródát olvadás közben a hegesztett tárgyhoz mozgatja, hogy állandó ívhosszú maradjon, és ezzel egyidejűleg az olvadó végét a hegesztési vonal mentén mozgatja. Az olvadó elektróda bevonat olyan gázokat bocsát ki, amelyek megvédik a folyékony fémet a légkör hatásától, majd megszilárdulva salakot képeznek a medence felületén, amely megvédi a megszilárdult hegesztési fémet a környezeti hatásoktól. Miután az elektródát elmozdítja a munkadarabtól, az elektromos ív leáll, és a hegesztési folyamat megszakad. Az egyik gyöngy lerakása után a salakot mechanikusan el kell távolítani.
Az alapvető különbség a többi hegesztési módszertől, hogy az MMA módszernél az elektróda lerövidül. A TIG és MIG/MAG módszereknél az elektróda hossza változatlan marad, a nyél és a hegesztett elem közötti távolság pedig állandó. Az MMA módszernél az elektróda és a hegesztőmedence közötti állandó távolság megtartása érdekében az elektródatartót folyamatosan a hegesztendő elem felé kell mozgatni, ami azt jelenti, hogy a hegesztő szaktudása kiemelt szerepet kap.